Witamy w Prywatnym Ośrodku Terapii Uzależnień „Parasol”
Zlokalizowanym w malowniczym Ustroniu na południu Polski. Jako zespół specjalistów i osób doświadczonych w walce z nałogami, oferujemy swoim pacjentom bogatą wiedzę praktyczną, umiejętności i zaangażowanie konieczne do walki z uzależnieniami. W ośrodku „Parasol” zajmujemy się leczeniem nie tylko najczęściej występujących uzależnień takich jak alkoholizm i narkomania, ale też równie poważnej lekomanii, uzależnienia od środków psychoaktywnych, hazardu, seksoholizmu, nikotynizmu, zakupoholizmu, zaburzeń jedzenia, a także wszelkich problemów związanych ze współuzależnieniem.
Nasz ośrodek powstał po to, by umożliwić pacjentom skuteczną pracę nad własnymi nałogami, wspartą indywidualnym podejściem do każdego pacjenta i jego problemów. Panująca w ośrodku atmosfera zachęca do otwartości i dostrzegania świata nie przez pryzmat nałogu, a z w pełni trzeźwym i pozytywnym spojrzeniem na świat. Wiemy, że spokój, dyskrecja i bezpieczeństwo to podstawa poczucia szansy na wyzdrowienie i pokonanie uzależnienia, dlatego też staramy się każdego dnia zapewniać naszym pacjentom atmosferę, w której poczują się gotowi do porzucenia nałogu.

Jednym z podstawowych założeń naszego ośrodka jest zapewnienie pacjentom pełnej dyskrecji i poczucia bezpieczeństwa

Jeśli to konieczne, zapewniamy zwolnienia lekarskie
A ponadto nie wymagamy skierowań od lekarzy. Jedynym warunkiem, jaki stawiamy przed osobami chcącymi podjąć leczenie jest właśnie chęć zmiany i naprawy własnych błędów, a przez to gotowość do zdrowego, bezpiecznego i pozbawionego nałogów życia. Jednocześnie jednak nastawiamy naszych pacjentów na to, jak ważne są relacje z innymi ludźmi, oferując do ich dyspozycji pokoje 1, 2 i 3 – osobowe, salę telewizyjną, salę kominkową, ogród i grill na zewnątrz budynku. Zachęcanie do wspólnych posiłków, aktywności fizycznej i zajęć sportowych, czy spędzania czasu na świeżym powietrzu do według nas doskonałe uzupełnienie terapii, gwarantujące ponowne otworzenie się na świat i poznanie uroków życia bez uzależnień.
Sam proces leczenia uzależnień rozpoczyna się u nas od badania lekarskiego, umożliwiającego ocenę ogólnego stanu zdrowia pacjenta i skutków, jakimi uzależnienie odbiło się na jego zdrowiu fizycznym. Kolejnym etapem leczenia jest detoksykacja, pozwalająca na pozbycie się z organizmu resztek substancji uzależniającej za pomocą farmakoterapii i wzmocnienie organizmu przed kolejnym etapem leczenia. Przez cały okres pobytu w ośrodku pacjenci uczestniczą w różnorodnych zajęciach terapeutycznych, zarówno indywidualnych jak i grupowych, których celem jest samopoznanie i nauka radzenia sobie z potrzebą sięgnięcia po używkę. Zakończenie terapii następuje w momencie, w którym pacjent powinien być już gotowy do zmierzenia się ze światem zewnętrznym, umiejętnie radząc sobie z własnym nałogiem i żyjąc w wolności od środków psychoaktywnych.