Leczenie Narkomanii

 

Leczenie Narkomanii

 

Długotrwałe zażywanie narkotyków w organizmie nieodwracalne szkody, wyniszczając ciało oraz psychikę uzależnionego. Bardzo często osoby na początkowym etapie zażywania narkotyków nie zdają sobie sprawy z ryzyka uzależnienia od narkotyków, traktując zażywanie jako towarzyskie wariacje. Najczęściej osoba uzależniona zgłasza się po pomoc w momencie, w którym zażywanie narkotyków wymknęło się spod kontroli, a towarzyskie zażywanie narkotyków zamieniło się w przymus brania.

Kiedy zgłosić się po pomoc?

Zgłoszenie się na terapię uzależnienia od narkotyków powinno nastąpić jak najszybciej, gdy zastanawiasz się, czy masz problem z zażywaniem narkotyków. Oto kilka sytuacji, w których warto rozważyć skorzystanie z terapii uzależnienia od narkotyków:

1. Objawy uzależnienia: Jeśli dostrzegasz, że rozwija się u Ciebie uzależnienie od narkotyków, czyli potrzebujesz ich coraz więcej, by osiągnąć ten sam efekt, bądź doświadczasz nieprzyjemnych objawów odstawienia, mieszasz substancje psychoaktywne aby pomóc sobie z bezsennsością wywołaną braniem narkotyków, to jest to sygnał, że warto szukać pomocy.

2. Problemy zdrowotne i psychospołeczne: Jeśli nadużywanie narkotyków prowadzi do problemów zdrowotnych, psychicznych lub społecznych, takich jak problemy z relacjami, utrata pracy, kłopoty finansowe, długi, kradzieże, zadbaj o odpowiednie wspracie profesjonalnych specjalistów terapii uzależnień, którzy pomogą Ci poradzić sobie z nagromadzonymi problemami. Nie pozostawaj sam z problemem. Do wyjścia z nałogu potrzebna jest grupa ludzi, którzy znają, rozumieją problem i wiedzą jak sobie z nim radzić.

3. Życie codzienne ulega pogorszeniu: Jeśli uzależnienie od narkotyków zaczyna wpływać negatywnie na codzienne funkcjonowanie, a sprawy takie jak praca, rodzina, przyjaźnie cierpią z tego powodu, terapia jest niezbędna. Uzależnienie lubi izolację i samotność.

4. Chęć zmiany: Jeśli sam zdajesz sobie sprawę z problemu i odczuwasz chęć zmiany swojego zachowania, to jest dobry moment na rozpoczęcie terapii.

5. Wsparcie od bliskich: Jeśli bliscy zauważyli, że masz problem z uzależnieniem od narkotyków i zwracają Ci uwagę na potrzebę pomocy, warto zgłosić się do naszego ośrodka leczenia uzależnień.

Zgłoszenie się po pomoc na etapie wczesnym może zwiększyć szanse na skuteczną terapię oraz odzyskanie kontroli nad swoim życiem.

 

Leczenie narkomanii

Warto wiedzieć, że decydując się na leczenie uzależnienia od narkotyków można korzystać z różnych rodzajów terapii. W naszym ośrodku leczenia uzależnień łączymy oddziaływania farmakologiczne, detoksykacyjne skutecznie łącząc detoksykację z psychoterapią uzależnień. Prowadzimy terapię uzależnień w postaci zajęć indywidualnych, grupowych, weekendowych warsztatów grupy dalszego rozwoju. Wierzymy, że stosowane przez nas techniki pomagają w uwolnieniu się od nałogu, a w dalszej perspektywie, są pomocne w wytrwaniu w abstynencji od narkotyków. Łączenie wielu oddziaływań terapeutycznych, wsparcia i wielu doświadczeń daje większe szanse na sukces wyjścia z uzależnienia.

Przywrócimy Twoją radość życia – zrobiliśmy to już wiele razy. Od 12 lat pomagamy osobom, które utraciy kontrolę nad zażywaniem narkotyków. Każdego dnia odwiedzają nas Ci, którym już się to udało.

Wśród naszych specjalistów znajdują się doświadczeni specjaliści psychoterapii uzależnień, psycholodzy. Każda z osób pracujących z naszymi pacjentami uzależnionymi miała wcześniej styczność z osobami nadużywającymi substancji psychoaktywnych, posiada wiedzę na temat choroby oraz tego, z czym ona się wiąże oraz ma własne doświadczenia wychodzenia z nałogu.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że leczenie narkomanii dotyczy także bliskich pacjentów, dlatego nasz ośrodek odwykowy udziela również wsparcia rodzinom osób z nałogiem.