Niezależnie od tego, czy osoba uzależniona zmaga się z nałogiem alkoholowym, narkomanią, lekomanią czy uzależnieniem od hazardu, proces leczenia może być długotrwały, a przy tym wiąże się z wieloma trudnościami. Na drodze osoby wychodzącej z nałogu z pewnością prędzej czy później pojawią się przeszkody, których pokonanie będzie wymagało ogromnych pokładów silnej woli, a w wielu przypadkach również wsparcia specjalisty. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na wyleczenie jest udział w terapii uzależnień, a podjęcie takiej decyzji – choć zazwyczaj bardzo trudne – stanowi pierwszy krok ku nowemu, wolnemu od nałogu życiu.

Jak pomóc osobie uzależnionej?

Jeśli ktoś z Twoich bliskich jest uzależniony od narkotyków i alkoholu bądź innych substancji psychoaktywnych, to jedyna rzecz, jaką można zrobić, to wspieranie takiej osoby. Dobrym pomysłem jest zaproponowanie jej pobytu w specjalistycznym ośrodku leczenia uzależnień. Panują tam bowiem odpowiednie warunki do przeprowadzania terapii, która stanowi skuteczną formęleczenia lekomanii, narkomanii czy alkoholizmu. W prywatnym ośrodku odwykowym osoba uzależniona otrzyma odpowiednie wsparcie, a także zostanie wyposażona w sprawdzone techniki radzenia sobie z nałogiem.

Skuteczność terapii uzależnień – od czego zależy?

Leczenie w prywatnym ośrodku odwykowym może być skuteczne, jednak bez zaangażowania osoby uzależnionej, jak również jej bliskich nie przyniesie ono zamierzonego skutku. Takiej osoby nie powinno zostawiać się samej sobie, ponieważ bez odpowiedniego wsparcia może nie poradzić sobie w obliczu pragnienia zażycia uzależniającej substancji. O sukcesie terapii uzależnień możemy mówić wtedy, gdy osoba uzależniona zaczyna prawidłowo funkcjonować w społeczeństwie, a nawroty nałogu nie występują.

Czym jest terapia uzależnień i dlaczego warto się jej poddać?

Narkomania, lekomania, nikotynizm czy alkoholizm to poważne uzależnienia, których leczenie jest wyjątkowo trudne i długotrwałe. Skutecznym sposobem na powstrzymanie nałogu jest terapia uzależnień w prywatnym ośrodku odwykowym. Odstawienie uzależniającej substancji czy zaprzestanie nałogowych zachowań jest pierwszym krokiem do skutecznego wyleczenia. Indywidualnie dobrany program terapeutyczny, stała opieka oraz wsparcie specjalistów i bliskich stanowią niezbędne elementy leczenia uzależnień. Wiele nałogów – w szczególności tych związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych – działa wyniszczająco na organizm. Terapia uzależnień pozwala na odzyskanie równowagi, powrót do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie, a także regenerację organizmu.

Wszystkie osoby chcące uwolnić się od nałogu zapraszamy do kontaktu z naszym ośrodkiem uzależnień w Ustroniu!