Narkomania, alkoholizm, hazard, lekomania, nikotynizm, pracoholizm – w dzisiejszych czasach jesteśmy podatni na różnego rodzaju uzależnienia, które mają destrukcyjny wpływ nie tylko na nasze życie, ale również naszych bliskich. Walka z nałogami, z silną, wręcz chorobliwą potrzebą zażywania jakiejś substancji lub wykonywania konkretnej czynności nie jest łatwa, ale nie niemożliwa. Do wyjścia z nałogu niezbędna jest przede wszystkim silna chęć zmiany oraz terapia prowadzona przez doświadczonych lekarzy i terapeutów.

Wygraj z nałogiem! Daj sobie pomóc – poddaj się sprawdzonym metodom leczenia uzależnień (odnarkotyków, hazardu czy alkoholu)

Zarówno w wypadku nałogu fizycznego, jak i psychicznego, mówimy o poważnej chorobie, z którą walka w pojedynkę nie jest wcale łatwa. Wyjście z uzależnienia to bardzo skomplikowany proces – pierwszym jego etapem jest przyznanie się do problemu i uświadomienie sobie, że przyszedł czas na wprowadzenie zmian w swoim życiu. Podstawą jest świadomość popełnionych błędów i motywacja. Jednak mimo wielu prób odstawienia używek i dobrego nastawienia, leczenie uzależnienia bez pomocy wykwalifikowanego specjalisty w wielu przypadkach jest po prostu niemożliwe.

Dlaczego warto zdecydować się na leczenie w specjalnych, prywatnych ośrodkach odwykowych?

Osoby uzależnione mają zafałszowany ogląd rzeczywistości, wydaje im się, że mają wszystko pod kontrolą, że panują nad swoim życiem, a każda ich decyzja jest świadoma i przemyślana. Aby raz na zawsze wyjść z nałogu, potrzebna im jest więc pomoc oraz wsparcie innych osób, które wskażą właściwą drogę i będą kontrolować przebieg leczenia. Samodzielna próba zmiany dotychczasowych nawyków zwykle kończy się niepowodzeniem, dlatego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy specjalistów, którzy dobiorą odpowiednią metodę leczenia Pacjenta, zadbają o jego szybki powrót do zdrowia i normalności.

Uzależnienie i walka z nałogiem to wielki sprawdzian, nie tylko dla osoby chorej, ale dla całej jego rodziny oraz bliskich. Jeśli sam borykasz się z problemem uzależnienia lub znasz kogoś, komu chciałbyś ułatwić wyjście z różnych zaburzeń – skontaktuj się z pracownikami naszego ośrodka odwykowego Parasol.